Joukkueet 2020

Hippo-Liigan valmentajina toimivat seuran koulutetut nuoriso-ohjaajat. Mikäli joku vanhemmista haluaa tulla mukaan Hippo-Liigan ohjaus -ja valmennustoimintaan, niin olkaa siitä yhteydessä junioripäällikkö Dani Österlundiin ja Hippo-Liigajoukkueen nuoriso-ohjaajiin. Tervetuloa mukaan!

 

Joukkuejaot julkaistaan viimeistään ensimmäisen turnauspäivän alkuviikosta.

BRASILIA (KELTAINEN)

 

1.Kaisla Kuivamäki
2.Vilma Laine
3.Neelia Heinonen
4.Oona Männistö
5.Iiris Maansalo
6.Vilma Siivonen
7.Julia Kirkkala
8.Ella Heinonen
9.Milka Karonen
10.Kerttu Olin
11.Helmi Perttu
12.Amanda Eklund
13.Elsa Haikonen
14.Essi Perälä
15.Iida Lähteensuo
16.Aada Vaaranen
17.Elli Uusitalo
18.Lilja Haitti
19.Monica Nevalainen

 

Valmentajat: Jutta Koivisto, Jenna Koivisto ja Fanni Kerola

HOLLANTI (ORANSSI)

 

1.Eliisa Mylläri
2.Vanessa Vanhatalo
3.Elisabeth Suoniemi
4.Iida Junkkala
5.Iris De Boer
6.Emma Tähtikari
7.Alisa Sinkkonen
8.Elsa Satola
9.Helmi Nurminen
10.Jessica Säilä
11.Emilia Maunu
12.Josefiina Säilä
13.Fanni Junkkala
14.Olivia Lehdonniemi
15.Senja Räntilä
16.Anni Lammela
17.Viola Koski
18.Helmi Rajala

 

Valmentajat: Aada Nurmi, Vilma Pere ja Aava Koivisto

RANSKA (SININEN)

 

1.Valtteri Nurminen
2.Aatu Parviainen
3.Niilo Haanpää
4.Viljami Kallionpää
5.Rantala Pyry
6.Jasper Saarinen
7.Akseli Perttunen
8.Luukas Koski
9.Peik Hulmi
10.Toivo Rajala
11.Eemeli Ranta
12.Oskari Henttula
13.Rasmus Ketola
14.Iiro Kynnysmaa
15.Jerry Sinisalo

 

Valmentajat: Marcus Walden, Aaro Nuija ja Luukas Parviainen

ESPANJA (PUNAINEN)

 

1.Aleksi Maansalo
2.Jasperi Kiuru
3.Valtteri Kerola
4.Viljami Alanen
5.Luka Sten
6.Aapo Lammela
7.Kristian Ketonen
8.Lauri Hakanperä
9.Eemi Peltonen
10.Heikki Lehti
11.Väinö Kerola
12.Julius Tupala
13.Rasmus Reunanen
14.Nooa Pietilä
15.Eemil Haikonen

 

Valmentajat: Ville Saarela ja Kalle Kotikivi

SAKSA (MUSTA)

 

1.Kaius Kuivamäki
2.Alex Tainio
3.Nour Hammada
4.Matias Männistö
5.Urho Räntilä
6.Rasmus Jaakkola
7.Elias Kaunisto
8.Frans Uusitalo
9.Alex Kettunen
10.Aapo Korteniemi
11.Daniel Viren
12.Nooa Korteniemi

 

Valmentajat: Jonne Forsström ja Jesse Kosunen


ITALIA (VIHREÄ)

 

1.Mico Kaurabäck
2.Aatos Rosenholm
3.Aapo Paturi
4.Mikael Kaurabäck
5.Luka Vaittinen
6.Eemeli Helander
7.Jiri Ranta-Pere
8.Iisak Laine
9.Veeti Haapio
10.Lauri Pailamo
11.Valtteri Viitala
12.Rasmus Mäkinen
13.Jooa Nurminen
14.Jare Ranta-Pere

 

Valmentajat: Jarno Palomäki ja Aaro Paassilta