Joukkueet 2021

Hippo-Liigan valmentajina toimivat seuran koulutetut nuoriso-ohjaajat. Mikäli joku vanhemmista haluaa tulla mukaan Hippo-Liigan ohjaus -ja valmennustoimintaan, niin olkaa siitä yhteydessä junioripäällikkö Jussi Helanderiin ja Hippo-Liigajoukkueen nuoriso-ohjaajiin. Tervetuloa mukaan!

 

Joukkuejaot julkaistaan viimeistään ensimmäisen turnauspäivän alkuviikosta.

BRASILIA (KELTAINEN)

 

1.Monica Nevalainen 
2.Aino Lähteenmäki
3.Sofia Junkkala
4.Aada Vaaranen
5.Elli Uusitalo
6.Essi Perälä
7.Vilma Saramo
8.Minea Ylöstalo
9.Elli Maansalo
10.Bella Zangana
11.Aada Junnila
12.Sofia Granrot
13.Jessica Virtanen
14.Kerttu Olin
15.Ronja Matikka
16.Iida Junkkala
17.Oona Männistö
18.Elsa Haikonen
19. 
20. 

 

Valmentajat: Irina Mäkelä ja Fanni Kerola

HOLLANTI (ORANSSI)

 

1.Iida Lähteensuo
2.Aino Rinta-Aho
3.Anni Lammela
4.Emma Ahola
5.Aino Närvä
6.Fanni Junkkala
7.Linnea Järvenkivi
8.Iiris Väisänen
9.Nisa Nil Erko
10.Aada Sainio
11.Minni Järvinen
12.Elsa Satola
13.Ella Helin
14.Iris De Boer
15.Iiris Maansalo
16.Venla Vainio-Pekka
17.Senja Stenberg
18. 
19. 
20. 

 

Valmentajat: Jenna Koivisto ja Juuli Pere

                                                      SUOMI (VALKOINEN)

 

                                                        1. Aada Paavilainen

                                                        2. Emma Tähtikari

.                                                       3. Tuulia Toivola

                                                        4. Mathilda Silver

                                                        5. Milka Karonen

                                                       6. Helmi Perttu

 

.                                                      7. Alexandra Jylhä

                                                       8. Aada Kaukkinen

                                                       9. Vilma Hakanperä                                                                                     

                                                      10. Milana Tainio

                                                      11. Helmi Nurminen

                                                      12. Hilma Katila

                                                      13. Fanny Katila

                                                       14. Caitlin Jaatinen

                                                       15. Neelia Heinonen

                                                       16. Vilhelmiina Helander

                                                      

                                                      

                                                     

             

VALMENTAJAT: Jutta Koivisto, Helmi Haitti ja Sanni Nurminen

 

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

RANSKA (TUMMAN SININEN)

 

1.Rasmus Reunanen
2.Julius Tupala
3.Rasmus Mäkinen
4.Velmeri Valtonen
5.Justus Valjanen
6.Konsta Vatja
7.Jooa Nurminen
8.Ossi Seuri
9.Markus Virtanen
10.Niklas Lokka
11.Veeti Heittola
12.Alex Kettunen
13.Lauri Pailamo
14.Väinö Kerola
15.Lenni Lindahn

16.          Eemil Haikonen      

 

Valmentajat: Viljami Valli ja Jesse Kosunen

ESPANJA (PUNAINEN)

 

1.Aleksi Kreula
2.Eemi Arvola
3.Jermi Lammela
4.Luukas Kylä-Kaila
5.Rasmus RIntala
6.Jere Frans Vainio
7.Max Granrot
8.Nooa Pietilä
9.Mikael Ylöstalo
10.Leo Haikonen
11.Oskari Henttula
12.Veeti Ketonen
13.Daniel Viren
14.Frans Uusitalo
15.Ilari Perttula

16.          Niklas Uotila

17.          Eemil Muuvila

 

 

Valmentajat: Aaro Nuija ja Luukas Parviainen

SAKSA (MUSTA)

 

1.Eemeli Palmen
2.Rasmus Jaakkola
3.Elias Kaunisto
4.Alvar Lehto
5.Santeri Nurminen
6.Aapo Korteniemi
7.Nooa Korteniemi
8.Aatos Helander
9.Aleksi Saha
10.Elias Saha
11.Aral Ylidirim
12.Iisak Laine

13.          Aatu Peippo

14.          Vihtor Anolin

15.           Jesper Levo

16.          Rasmus Kuusisto

Valmentajat: Marcus Walden ja Aarre Rosenholm


ITALIA (VAALEAN SININEN)

 

1.Ilari Siltajärvi
2.Patrik Mäntysaari
3.Eemi Peltonen
4.Valtteri Viitala
5.Eemeli Välimaa
6.Remy Järvinen
7.Miklas Laamanen
8.Väinö Sainio
9.Nooa Koskinen
10.Saku Valtonen
11.Miro Valtonen
12.Lauri Hakanperä
13.Emil Kulmala
14.Miko Männistö

15.          Eemi Lindvall 

16.          Tenno Kubri

17.          Topi Sarka

Valmentajat: Aaro Paassilta ja Atte Varpia