Joukkueet 2022 (2014-2015 syntyneet)

Hippo-Liigan valmentajina toimivat seuran koulutetut nuoriso-ohjaajat. Meillä on tänä vuonna enemmän joukkueita ( 2014-2015 ja 2016-2017 syntyneiden sarjat) johtuen valtavasta lapsimäärästä, joten vanhempia tarvitaan kipeästi toimintaan avuksi. Tervetuloa mukaan!

 

 

BRASILIA (KELTAINEN)

 

1. Nooa Korteniemi

2. Monica Nevalainen

3. Topi Sarka

4. Antti Tamminen

5. Tuua Risku

6. Aada Paavilainen

7. Vanessa Ramstedt

8. Nelli Saarinen

9. Eetu Ranta-Pere

10. Luka Lehtimäki

11. Elias Saha

12. Vilho Kerola

13. Miro Eskola

14. Hilma Katila

15. Jasper Levo

16. Ellen Niinivirta

17. Rei Huml

 

Valmentajat: Atte Varpia ja Jalmari Raittinen

 

 

HOLLANTI (ORANSSI)

 

1. Eemi Arvola

2. Jermi Lammela

3. Luukas Kylä-Kaila

4. Viljami Haavisto

5. Vihtori Ritala

6. Olavi Luukkala

7. Helmi Lehtinen

8. Lucas Sarre

9. Nooa Koskinen

10. Aino Lähteenmäki

11. Jooa Nurminen

12. Justus Valjanen

13. Emil Kulmala

14. Eemil Haikonen

15. Janessa Lehtonen

16. Vilma Saramo

17. Juuse Maijala

18. Elsa Haikonen

19. Ossi Seuri

 

Valmentajat: Eetu Männistö

 

 

SUOMI (VALKOINEN)

 

1. Väinö Myllykoski

2. Helmi Myllykoski

3. Aada Junnila

4. Inka Männistö

5. Juho Rinne

6. Konsta Vatja

7. Aada Junnila

8.  Tuukka Koskinen

9.  Iivo Reiman

10. Aatos Helander

11. Veeti Heittola

12.  Rasmus Rintala

13. Aleksi Kreula

14. Elli Maansalo

15. Essi Perälä

16. Elli-Lotta Kulmala

17. Timofiy Kaliyzhnyy

18. Podlon Tverdovskyi

19. Helmi Rajala

 

Valmentajat:  Samuli Rantanen ja Kalle Eskola

 

 

RANSKA (TUMMAN SININEN)

 

1.Eemil Raitanen

2. Vilja Tuominen

3. Miro Järvenpää

4. Rasmus Phumbang

5. Tino Heino

6. Linnea Järvenkivi

7. Karri Perttu

8. Valtteri Viitala

9. Peeti Koivula

10. Miko Männistö

11. Alvar Lehto

12. Väinö Kerola

13. Atte Hankaankorpi

14. Aino Närvä

15. Fanni Junkkala

16. Sofia Junkkala

 

Valmentajat: Aarre Rosenholm ja Neea Laurila

 

 

ESPANJA (PUNAINEN)

 

1. Neea Koski 

2. Amanda Kiviniemi

3. Nelli Jäykkä

4. Nilla Vallin

5. Tenno Kubri

6. Kristers Bundzinieks

7. Aada Vaaranen

8. Eemeli Välimaa

9. Jonne Hurula

10. Julius Tupala

11. Rasmus Mäkinen

12. Eino Leppänen

13. Mikael Ylöstalo

14. Aada Kaukinen

15. Juulia Rosenberg

16. Nella Rosenberg

17. Emma Eskola

18. Viona Haavisto

 

Valmentajat: Nemo Muuvila ja Sampo Ahtola

 

 

SAKSA (MUSTA)

 

1.Miro Valtonen

2. Saku Valtonen

3. Miklas Laamanen

4. Iida Lähteensuo

5. Aada Vaaranen

6. Miro Niemi

7. Lenni Lindahn

8. Matias Torniainen

9. Aapo Kettunen

10. Daniel Viren

11. Veeti Ketonen

12. Ilari Siltajärvi

13. Miko Peippo

14. Rasmus Kuusisto

15. Saara Kiuru

16. Caitlin Jaatinen

 

Valmentajat: Otso Parviainen ja Emil Pietilä