Joukkueet 2022 (2016-2017 syntyneet)

Hippo-Liigan valmentajina toimivat seuran koulutetut nuoriso-ohjaajat. Meillä on tänä vuonna enemmän joukkueita ( 2014-2015 ja 2016-2017 syntyneiden sarjat) johtuen valtavasta lapsimäärästä, joten vanhempia tarvitaan kipeästi toimintaan avuksi. Tervetuloa mukaan!

BRASILIA 

 

1. Onni Heinilä

2. Viljami Männistö

3. Olivia Jäykkä

4. Sanni Haanpää

5. Samuel Virtanen

6. Vili Ramstedt

7. Lasse Majander

8. Aada Julin

9. Eemeli Rostedt

10. Saara Pailamo

 

Valmentajat: Jesse Kosunen

 

 

HOLLANTI (ORANSSI)

 

1. Eemil Laksi

2. Rasmus Hyvärinen

3. Sisu Maansalo

4. Eero Perälä

5. Joonas Mäkitalo

6. Akseli Reunanen

7. Eemeli Ruski

8.Emma Arvola

9. Hilda Junkkala

10. Jenni Koivisto

 

Valmentajat: Aaro Paassilta

 

 

SUOMI (VALKOINEN)

 

1. Vilma Lammela

2. Adele Kreula

3. Roosa Rintala

4. Alvar Pakola

5. Lassi Kylä-Kaila

6. Renat Kubri

7. Eetu Heinonen

8. Kosti Ruuskanen

9. Jose Suolahti

10. 

 

Valmentajat: Luukas Parviainen

 

 

RANSKA (TUMMAN SININEN)

 

1. Vili Valtonen

2. Timur Rud

3. Lila Lehdonniemi

4. Olavi Lehtimäki

5. Lumi Kumlander

6. Roni Kumlander

7. Jasmiina Nurminen

8. Veeti Salmi

9. Konsta Valjanen

10. Topias Toivonen

 

Valmentajat: Aaro Nuija

 

 

ESPANJA (PUNAINEN)

 

1. Jasmin Männistö

2. Neela Tamminen

3. Patrik Raitanen

4. Tuomo Alin

5. Elias Ankelo

6. Matias Männistö

7. Aino-Maria Salminen

8. Anna Vilmunen

9. Oiva Reiman

10. Jasse Maijala

11. Valtteri Ylöstalo

 

Valmentajat: Sanni Nurminen

 

 

SAKSA (MUSTA)

 

1. Kaapo Koivula

2. Pauli Laitinen

3. Max Reunanen

4. Miro Jaakkola

5. Veikko Järvinen

6. Sylvi Järvinen

7. Alvar Seppälä

8. Venla Viitala

9. Sanni Rinne

10. Hilma Kuusisto

11. Nelli Tolvanen

 

Valmentajat: Juuli Pere

 

 

ITALIA (VAALEAN SININEN)

 

1. Jasper Ranta-Pere

2. Hertta Heikkilä

3. Seppo Kuusisto

4. Rasmus Uotila

5. Otso Junnila

6. Adelina Levo

7. Alina Jokinen

8. Aslan Ylidirim

9. Elias Maunu

10. Noel Virtanen

 

Valmentajat: Helmi Haitti