Valmentajat & Joukkueet 2018

Hippo-Liigan valmentajina toimivat seuran koulutetut nuoriso-ohjaajat. Mikäli joku vanhemmista haluaa tulla mukaan Hippo-Liigan ohjaus -ja valmennustoimintaan, niin olkaa siitä yhteydessä junioripäällikkö Dani Österlundiin ja Hippo-Liigajoukkueen nuoriso-ohjaajiin. Tervetuloa mukaan!

 PORTUGALI (PINKKI)
1.Saana Salmi
2.Alma Kaikkonen
3.Ilona Rekola
4.Anni Uotila
5. Essi Heinonen
6.Eliisa Mylläri
7. Josefiina Heinonen
8.Iiris Maansalo
9.Iida Junkkala
10.Aada Osamaa
11. Neelia Heinonen
12. Ella Heinonen
13.Vilma Siivonen
14.Aava Jaskari

 

Valmentajat: Annika Haanpää, Mervi Haanpää, Linnea Parviainen

 BRASILIA (KELTAINEN)
1.Kaisa Rauva
2.Inka Mäkilä
3.Ella Salo
4. Viivi Levomäki
5.Maria Toivonen
6. Reetta Hautaniemi
7.Elli Ruohonen
8.Venla Valo
9.Josefina Heikkilä
10. Niina Paasikas
11.Kaisla Kuivamäki
12.Iris de Boer
13.Veera Paassilta
14.Venla Vainio-Pekka
15. Klaara Koristo
16.Nella Kuusisto
17.Erika Rantala

 

Valmentajat: Venla Saariluoma, Aada Nurmi, Jutta Koivisto

 RANSKA (TUMMAN SININEN)
1.Joona Keskilä
2.Lassi Jyräkoski
3.Väinö Tolvi
4.Jesse Mäkitalo
5. Laurila Aarni
6.Eemeli Rantala
7. Markus Tamminen
8.Akseli Heinonen
9.Tuomas Katila
10.Axel Kauppi
11.Konsta Kivelä
12. Kaappo Hautaniemi
13.Elmeri Lehtonen
14. J.G Koivisto
15.Tuure Räisänen
16. Roni Mäenpää

 

Valmentajat: Kalle Kotikivi, Aaron Lindholm

 ARGENTIINA (SININEN)
1.Nooa Aaltonen
2.Elias Aaltonen
3.Niilo Salmi
4.Joona Jaskari
5. Santeri Eskola
6. Albert Kaikkonen
7. Topi Alin
8. Lassi Kuusisto
9. Leo Kuusisalmi
10.Jimi Haavisto
11.Eetu Heino
12. Väinö Puhilas
13. Luukas Koski
14.Aatos Rosenholm

 

Valmentaja: Joel Rantanen

 ENGLANTI (ORANSSI)
1.Onni Nurmi
2.Eemeli Männistö
3. Velmeri Mäkitalo
4.Alvari Svart
5.Ville-Matti Nurmi
6.Alex Kause
7. Benjamin Enberg
8. Leevi Vaittinen
9.Otto Ahola
10.Wili-Waltteri Lehdonniemi
11.Luukas Laine
12. Aapo Laine
13. Jami Makkonen
14. Eljas Helppolainen

 

Valmentaja: Jonne Forsström

 ESPANJA (PUNAINEN)
1.Jimi Jokinen
2.Niilo Salo
3.Onni Perttu
4.Severi Suojanen
5. Johannes Kankaanpää
6.Eetu Ruohonen
7.Teemu jaakkola
8.Kosti Nurminen
9.Konsta Valo
10.Valtteri Kankaanpää
11. Mikko Närvä
12. Mikael Toivonen
13. Aleksi Maansalo
14. Kaius Kuivamäki
15. Valtteri Kerola
16.Ilmari Paasikas

 

Valmentaja: Joonas Leino

 SAKSA (MUSTA)
1.Thomas de Boer
2.Jiri Suominen
3.Viljo Haavisto
4.Veeti Laitinen
5. Niilo Aalto
6. Juuso Löppönen
7.Niilo Korteniemi
8.Sebastian Kalliokoski
9. Jimi-Jalmari Kalliokoski
10. Viljami Rostedt
11. Mirco Sakari
12.Aatu Parviainen
13. Nour Aldine Hammada
14.Valtteri Nurminen

 

Valmentajat: Eemeli Kerola, Eemeli Haavisto