Valmentajat & Joukkueet 2019

Hippo-Liigan valmentajina toimivat seuran koulutetut nuoriso-ohjaajat. Mikäli joku vanhemmista haluaa tulla mukaan Hippo-Liigan ohjaus -ja valmennustoimintaan, niin olkaa siitä yhteydessä junioripäällikkö Dani Österlundiin ja Hippo-Liigajoukkueen nuoriso-ohjaajiin. Tervetuloa mukaan!

 

Joukkuejaot julkaistaan viimeistään ensimmäisen turnauspäivän alku viikosta.

 

BELGIA (VAALEANPUNAINEN)

 

1.Ella Salo
2.Elli Ruohonen
3.Sofia Helin
4.Essi Heinonen
5.Reetta Hautaniemi
6.Maisa Alina Virtanen
7.Alina-Julia Niemi
8.Kamilla Kivelä
9.Kaisla Kuivamäki
10.Josefiina Heinonen
11.Iida Junkkala
12.Iiris Maansalo
13.Iris de Boer
14.Emma Tähtikari
15.Piitu Auranen
16.Sofia Granrot
17.Iina Lehtinen
18.Kerttu Olin
19.Elsa Satola
20.Satu Arvola

 

Valmentajat: Aada Nurmi ja Jutta Koivisto

 

HOLLANTI (ORANSSI)

 

1.Vilma Virtanen
2.Miia Ahola
3.Neea Ahola
4.Venla Valo
5.Neea Haataja
6.Pauliina Nurmi
7.Alessia Mäkinen
8.Melina Jylänki
9.Eliisa Mylläri
10.Neelia Heinonen
11.Oona Männistö
12.Milana Makkonen
13.Minja Niemi
14.Venla Vainio-Pekka
15.Helka Vainio-Pekka
16.Emilia Maunu

 

Valmentajat: Linnea Parviainen, Miisa Makkonen ja Aava Koivisto

 

PORTUGALI (VIHREÄ)

 

1.Niklas Mattila
2.Veikka Saari
3.Julius Pokkinen
4.Kemal Yüksel
5.Kaappo Hautaniemi
6.Lassi Puputti
7.Aapo Laine
8.Konsta Valo
9.Eemeli Maunu
10.Konsta Kivelä
11.Rasmus Sakari Virtanen
12.Eljas Helppolainen
13.Luka Vaittinen
14.Iisak Laine
15.Roni Mäenpää

 

Valmentajat: Vilma Pere ja Ville Saarela

 

ESPANJA (PUNAINEN)

 

1.Ville-Matti Nurmi
2.Eeli Jalonen
3.Wili-Waltteri Lehdonniemi
4.Otto Ahola
5.Luukas Laine
6.Elias Jylänki
7.Netas Lukas
8.Eetu Heino
9.Iiro Peltorinne
10.Mikael Kaurabäck
11.Viljami Kallionpää
12.Rasmus Jaakkola
13.Eelis Jylänki

 

Valmentajat: Joel Rantanen ja Santeri Männistö

 BRASILIA/KELTAINEN
1.Akseli Saarinen
2.Oskari Saarinen
3.Akseli Heinonen
4.Markus Tamminen
5.Axel Kauppi
6.Albert Kaikkonen
7.Elmeri Lehtonen
8.Viljo Koistinen
9.Mikael Raittinen
10.Elias Saarinen
11.Niilo Haanpää
12.Oskari Henttula
13.Lauri Hakanperä
14.Nestori Lehtonen
15.Leevi Suonpää
16.Jerry Sinisalo

 

Valmentajat: Kalle Kotikivi ja Samuel Valtonen

 

RANSKA (TUMMANSININEN)

 

1.Eetu Ruohonen
2.Elias Kulmala
3.Kosti Nurminen
4.Julius Lehtonen
5.Aatu Parviainen
6.Valtteri Nurminen
7.Kaius Kuivamäki
8.Nour Aldine Hammada
9.Valtteri Kerola
10.Jasperi Kiuru
11.Alex Tainio
12.Velmeri Valtonen
13.Frans Uusitalo
14.Väinö Kerola
15.Emil Kulmala

 

Valmentajat: Eemeli Kerola ja Marcus Walden

 

ITALIA (SININEN)

 

1.Aatu Satola
2.Oskari Ranta
3.Teemu Jaakkola
4.Elmeri Raittinen
5.Mikko Närvä
6.Elmeri Ollila
7.Mirco Sakari
8.Aleksi Maansalo
9.Luukas Koski
10.Mikael Lindroos
11.Wäinö Kalliokoski
12.Eemi Peltonen
13.Kristo Sakari
14.Eemeli Ranta

 

Valmentajat: Irina Mäkelä ja Jenna Koivisto